Dietetyczne naleśniki bez mąki pszennej
Składniki na 5 naleśników:
3 jajka 210 kcal
1 płaska łyżka skrobii ziemniaczanej 70 kcal
1 serek homogenizowany tutti 0% smak naturalny 70 kcal
opakowanie serka można go dostać w Biedronce
Ok. 1,5 łyżki oliwy 120 kcal
Sól
Jeden naleśnik ma 80 kcal.
Przygotowanie:
Jajka ubijam, solę i dodaję skrobię. Intensywnie mieszam, żeby nie było żadnych grudek. Dodaję serek homogenizowany. Patelnię z oliwą rozgrzewam (musi być naprawdę gorąca) i smażę naleśniki. Odwracam na drugą stronę, gdy końce zaczynają odchodzić od patelni.
Ja naleśniki podałam posmarowane serkiem wiejskim z rzodkiewką i bazylią, z dodatkiem ulubionej sałatki. Dałam radę zjeść tylko 3 sztuki...:) Całość miała ok. 390 kcal. Dwie pozostałe wyjdą ze mną jutro w lunchboxie z domu. Nie mam zwyczaju kupowania jedzenia na mieście, a naleśniki smakują świetnie także na zimno z pudełeczka śniadaniowego.




Ciekawy przepis..
OdpowiedzUsuńGenialne! Jestem bezpszenna i bezglutenowa i tez kombinuję:) Używam jeszcze lnu mielonego i orzechów, migdałów. Pozdrawiam!
OdpowiedzUsuńa jakie są w smaku? przypominają te tradycyjne naleśniki??
OdpowiedzUsuńWłaśnie robię te naleśniki tylko na słodko z truskawkowym danio. Są przepyszne polecam !
OdpowiedzUsuńrano wyprobuje przepis! :)
OdpowiedzUsuńNa pewno wybróbuję! Ale na słodko ;)
OdpowiedzUsuńNie jem mąki i najbardziej brakuje mi właśnie naleśników :)
Idealne
OdpowiedzUsuń